Class Central is learner-supported. When you buy through links on our site, we may earn an affiliate commission.

Udemy

Berqnet Firewall Eğitimi

via Udemy

Overview

Dünyanın En Kolay Kurulabilen ve Yönetilebilen %100 Yerli Firewall'uyla Tanışın!

What you'll learn:
 • Berqnet Firewall Kurulum Yapılandırma ve Yönetimini Öğrenebileceksiniz.

Günümüzde internete bağlanan cihazların artması ile birlikte ağ güvenliğini tehdit eden unsurlar da büyük oranda artmıştır. İşte ağ güvenliğini sağlayan temel ağ cihazlarının başında firewall (güvenlik duvarı) gelir. Firewall, ağımızdan içeri giren veya dışarı çıkan trafiği denetleyen ve tehlikeli olanlarını engelleyen bir ağ güvenliği cihazıdır. Yine günümüzde ağ tehditlerinin çeşitlerinin artmasıyla beraber güvenlik duvarları da yenilikçi yaklaşımlarla UTM denen (Unified Threat Management) Tümleşik Tehdit Yönetimi cihazları olarak karşımıza çıkmaya başlamıştır.

Aşağıdaki tüm özellikler tek bir ürün içinde, ekstra ve sürpriz ücretler talep edilmeden Berqnet kullanıcılarına sunulmaktadır.

 • Siber Tehditlere Karşı Etkin Koruma

 • KVKK ve 5651 Yasalarına Uyumluluk

 • Saldırı Engelleme Sistemi (IPS)

 • Şubeler Arası ve Çalışanlarla Merkez Arası Güvenli Uzak Bağlantı (VPN)

 • Web ve Uygulama Filtreleme Özellikleri

 • Misafirlere Güvenli İnternet Hizmeti Sunma (Hotspot)

 • Birden Fazla İnternet Hattını Yedekli Kullanabilme

 • Network Antivirüs Koruması

 • Mobil Uygulama Aracılığıyla Raporlara Kolay Erişim

 • Basit, Anlaşılır ve Türkçe Kullanıcı Arayüzü

 • Farklı Ürünlerle Hızlı Entegrasyon Kabiliyeti

 • %100 Yerli AR-GE

Berqnet Firewall cihazları, bu ülkenin mühendisleri tarafından geliştirilmiş &100 yerli bir firewall ürünü ve markasıdır. Türkiye'nin borsaya açık en büyük yazılım şirketlerinden biri olan Logo Yazılım'ın da içinde bulunduğu Logo Teknoloji ve Yatırım Holding A.Ş. çatısı altında Logo Siber Güvenlik ve Ağ Teknolojileri A.Ş. bir markası olan Berqnet, Türkiye'den dünyaya siber güvenlik ürünleri ihracatı yapma başarısına ulaşmış; 10.000'den fazla firma tarafından tercih edilen ve ülkemizi bu alanda çok daha ileri seviyelere getirmek için çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. Tamamen Türk lirası fiyat politikasıyla işletmeleri döviz kurunun istenmeyen etkilerine karşı koruyan ve toplam satın alma maliyetlerini düşüren Berqnet cihazları; tek kutuda tümleşik bir çözüm sunarak, ileri seviye uzmanlık gerektirmeden kolaylıkla kurulabilen ve karmaşadan uzak kullanıcı dostu arayüzüyle kolaylıkla yönetilebilen özellikleri sayesinde işletmelerin ve IT ekiplerinin zamandan tasarruf etmelerine olanak tanır.

Yerel regülasyonlara tam uyumlu olarak geliştirilen Berqnet Firewall cihazları; KVKK (Kişisel Verilerin Korunması Kanunu) ve 5651 sayılı yasa gibi ülkemizde işletmelere çok önemli sorumluluklar yükleyen kanunlar dikkate alınarak geliştirilmiştir ve geliştirilmeye devam etmektedir.


Berqnet'i Kimler Kullanabilir?

Tüm işletmelerin siber güvenlik ihtiyaçlarını çözmek için tasarlanan Berqnet’i; restoran ve kafelerden öğrenci yurtlarına, otellerden belediye kurumlarına, üretim tesislerinden enerji santrallerine, devlet kurumlarından özel işletmelere, küçük bir avukatlık bürosundan orta boyutlu bir müşavirlik firmasına kadar büyüyen, büyümek isteyen ve iş süreçleri içinde internet bulunan herkes kullanabilir.


Not 1: Bu eğitimdeBerqnet Firewall UTM Cihazının kurulum, yapılandırma ve yönetimini öğreneceksiniz.

Not 2: Bu eğitim Logo Siber Güvenlik ve Ağ Teknolojileri A.Ş. sponsorluğunda Sn. Cemal Taner tarafından hazırlanmış ve kayda alınmıştır. Katkılarından ötürü kendisine sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Not 3: Tüm soru, görüş, öneri ve talepleriniz için bizimle pazarlama@berqnet.com üzerinden iletişime geçebilirsiniz.


Saygılarımızla

Taught by

Logo Siber Güvenlik ve Ağ Teknolojileri A.Ş.

Related Courses

Reviews

Start your review of Berqnet Firewall Eğitimi

Never Stop Learning!

Get personalized course recommendations, track subjects and courses with reminders, and more.

Sign up for free