Class Central is learner-supported. When you buy through links on our site, we may earn an affiliate commission.

Udemy

Bir Deha Gibi Öğrenmek - Hızlı Okuma - Hafıza Teknikleri

via Udemy

Overview

Bilgi Çağında Geri Kalma. Hızlı Okurken Nasıl Hafızaya Atacağını Öğren. 10'dan Fazla Başarılı Hafıza ve Öğrenme Tekniği

What you'll learn:
 • Normal bir okuma hızına göre 3-4 kat daha hızlı okuyun!
 • Hızlı okuma yaparken gerekli yerlerde durarak hızlıca hafıza tekniklerini uygulayın
 • Uzun dönem hafıza teknikleri sayesinde öğrendiklerinizi daha güçlü hatırlayın
 • Etkili tekrar yöntemleri ile bilgileri daha sistemli bir şekilde hatırlayın
 • Beynin nasıl anı kaydettiğini anlayarak hafızanıza hakim hissedin
 • Hafıza Sarayı (Memory Palace), Zihin Haritası (Mind Map), Major sistemi denilen en güçlü uzun dönem hafıza tekniklerine hakim olun
 • Sosyal hayatta isimleri ve yüzleri kolayca hatırlayın
 • Uyku, çalışma ortamı, nefes gibi teknik ve taktikler ile çalışma hayatınıza verimlilik kazandırın
 • İngilizce, İspanyolca gibi yabancı dillerdeki kelimeleri daha verimli şekilde işaretleyerek(anlamlandırarak) ezberleyin

KASIM 2020 Güncellemesi: Tüm derslerin ses kayıtları yenilendi, uygulama derslerindeki eksiklikler düzeltildi.

18.000+ Öğrenci,En Çok Satan Listesinde

*Udemy Üzerinde En Çok Beğeni Alan Türkçe Hızlı Okuma, Hızlı Öğrenme Kursu*

Öğrencilerimizden Gelenler:

"Hocam merhabalar. Çok güzel bir çalışma olmuş, kursunuzdan çok memnun kaldım. Daha önce 5 ya da 6 kere hızlı okuma kursuna katılmıştım. Fakat hiç bir şey öğrenemedim. Eğitmenlerde göz kaslarını güçlendirirsen hızlı okursun gibi bir düşünce mevcut. Belki de kasıtlı olarak yapılıyor bu bilemiyorum. Ben hızlı okuma diye bir şeyin olmadığını düşünmeye başlamıştım. İlk kez sizin kursunuzda hızlı okumanın teorik eğitimini gördüm. Teşekkürler."

Engin Güzel


"Profesyonelce hazırlanmış, başarılı bir kurstu. Kendini bu alanda geliştirmek isteyen kişilerin mutlaka alması gereken bir kurs olduğunu düşünüyorum. Öncelikle hafıza tekniklerinin verilmesi, bilgiyi daha kolay kalıcı hale getirilmesi açısından mantıklı bir yaklaşım olmuş. Başarılarınızın devamını dilerim."

Keşif Akademi

*****

"Öğrenecek çok şey var ama zamanım yok."

"Neden bunları öğreniyoruz ki nasıl olsa unutacağız."

"Yaşlandım ben artık öğrenemiyorum."

Bu tür yakınmalar, neredeyse her ortamda duyabileceğimiz derecede sık rastlanan ancak hayat içerisinde bilgi edinmek ve ardından para kazanmak açısından ciddi eksikliklere yol açan sorunlardır. Bunun temel sebebi, eğitim sistemimizde bilgi vermeye odaklanırken bilgiyi nasıl öğrenmemiz ve hafızamızda tutmamız konusunda hiçbir şey öğretilmemesidir. Bir Deha Gibi Öğrenmek kursunda, tüm bu problemlere çözüm olacak, birçoğu hafıza şampiyonları tarafından denenmiş teknikler öğrenecek ve uygulayacağız.


"Nasıl öğrenmeli? Nasıl okumalı? Nasıl ezberlemeli?" hatta "Nasıl uyumalı" ve "Nasıl çalışmalı?" sorularının cevaplarına ve daha nicesine bu kursta ulaşacaksınız.


Hızlı okuma ve öğrenme, birçok dizi, filmde efsanevi ve az rastlanan bir yetenek olarak işlendi ve işleniyor. Ancak son zamanlarda beyin ve hafızayla alakalı araştırmalar arttıkça bu yeteneğin nasıl işlediğini ve nasıl öğrenilebileceğini de öğrenmeye başladık. Bu kurs da Türkiye'de hızlı öğrenme yeteneğinin kazanılması amacıyla oluşturuldu.


Okumayı ilk öğrendiğimiz zamanlar her kelimeyi heceleyerek ve sesli söyleyerek öğrendik. Bundan bir süre sonra kelimeleri tek seferde söylemeye ve gitgide hızlanmaya başladık. Daha sonrasında içimizden o kelimeleri okumayı başardık ve nihayet normal okuma seviyesine ulaştık. Aslında bunun sonraki seviyesi de var. Bu seviye de göz ile hızlı okumaktır.


Bu kurs, Türkiye'de bir dönem popüler olan hızlı okuma kurslarından TAMAMIYLAfarklıdır. O kursların hatası öğrencilere kısa bir süreliğine illüzyonik tarzda hızlı okuyormuş gibi hissettirmesiydi. İllüzyonik çünkü öğrenci hızlı okumasına rağmen aslında çok az bir kısmını anlıyor ve bilgiyi hafızasına atmıyordu. Yüksek hızda okurken kelimelerle harcanan zaman azalacağı için hafızaya atmak için ayrı bir etap gerekir. Bu kursta hızlı okumaya zaman ayırmamıza rağmen daha fazla zamanı hızlı hıfzetmeye verdik. Dünya hafıza şampiyonlarının kullandığı teknikleri kullanacak ve uygulama videolarıyla teknikleri pekiştireceğiz. Nihayetinde bunları hızlı okurken, öğrenirken uygulayacağız.


Kursta öğretilen her teknik ciddi bir araştırma temeline dayanıyor ve daha önce birçok insan tarafından denenmiş ve başarılı olduğu kanıtlanmıştır. Kaynaklar üzerinden tekniklerin ayrıntısına ulaşabiliyor olacaksınız.


Öncelikle öğrenmek ve hafıza oluşturmak konusunda beynimizin nasıl işlediğini konuşacağız. Öğrenme kapasitemizin zamanla neden düştüğünü, nasıl anı oluşturduğumuzu ve neden anıları zamanla unuttuğumuzu öğreneceğiz. Beynimizin işleyişini kavradıktan sonra çözümler için denenmiş ve başarısı kanıtlanmış tekniklere başvuracağız. Hızlı öğrenmek için kullanacağımız tekniklerin uygulama videolarını da bulacaksınız. Hemen ardından hızlı öğrenmeye başlayacağız ve 4 etaptan oluşan bu yeteneği öğreneceğiz. Hızlı okumanın yanında hızlı okurken nasıl hafızaya atacağımız konusuna ağırlıklı olarak odaklanacağız. Ek olarak, uyku, çalışma ortamı, nefes gibi verimliliği arttırabileceğiniz konularda da uzman tavsiyeleri öğreneceğiz.


Neden Hızlı Okuma ve Öğrenme Eğitimimizin Online Kurs Olması Daha Avantajlı?

 • Hazırlanan videolar için günlerce çalışma yapılıyor ve en ufak seslendirme hatası dahi düzeltiliyor. Konuşulan kelimeler ve cümleler defalarca kontrol ediliyor. Dolayısıyla, izleyiciye en kısa sürede en fazla bilgi verilmiş oluyor. Bir eğitim merkezinde 10 saatte verilen bilgi online kurs ile dakikalar içinde ve hatasız olarak veriliyor.


 • Güncellemeler ile kursa gelen yeniliklere devamlı olarak ulaşılabiliyor.


 • Fiyat olarak birçok eğitim merkezine kıyasla bedava sayılacak bir ücrete sunuluyor.


 • 100'lerce kurs katılımcısının yorumlarıyla kursun yararlılığına emin olunabiliyor.


 • Satın aldıktan sonra saniyeler içinde kursa başlanılıyordolayısıyla eğitim merkezindeki gibi bekleme süreleri bulunmuyor.


 • İzleyici daha eğlenceli vakit geçiriyor çünkü dersler animasyon, hareketli yazılar ve görseller ile anlatılıyor ve öğrencilerin geri bildirimleriyle devamlı iyileştiriliyor.


 • Öğretilen bilgilerin kaynaklarının da paylaşılmasıyla internet üzerinden bilgilerin doğruluğu ve güvenilirliği doğrulanabiliyor.


 • Soru&cevap bölümü ile herhangi bir zamanda eğitmenden birebir yardım almak mümkün oluyor.


Kurs hakkında daha ayrıntılı bilgi için tanıtım videomuz ve ücretsiz önizleme videolarımıza göz atabilirsiniz.


Tüm teorik videolara profesyonel animasyon ve yüksek ses kalite desteği geldi. Ücretsiz derslerimizi izleyerek inceleyebilirsiniz.


Kursu bir kez satın aldığınızda sınırsız erişim hakkına sahip oluyorsunuz. Yani bütün gelecek güncellemeler de dahil olmak üzere bütün derslere sınırsız ve süresiz erişim sağlayabiliyorsunuz.

Taught by

Abdullah Yılmaz

Related Courses

Reviews

Start your review of Bir Deha Gibi Öğrenmek - Hızlı Okuma - Hafıza Teknikleri

Never Stop Learning!

Get personalized course recommendations, track subjects and courses with reminders, and more.

Sign up for free