Class Central is learner-supported. When you buy through links on our site, we may earn an affiliate commission.

Udemy

Davud Hoca ile Laravel

via Udemy

Overview

Laravel Framework 5.7 Sürümünü Öğrenin

What you'll learn:
  • Laravel Kurulumu Yapabilecekler
  • Laravel Dokümantasyonundan Yeterince Faydalana Bilecekler
  • Laravel Temellerini Öğrenebilecekler

PHPile web tasarımı yapmak oldukça kolaydır, Bunun için yapmanız gereken bir XAMP programı indirmek ve Sizin için sunucuları kurmasını sağlamaktır. Daha sonra htdocs dizininde oluşturacağınız .php uzantısı içeren bir dosya ile PHP kodları yazabilir ve bu dosyası çalıştırarak PHPile çalışabilirsiniz.

PHP'ye başlamak böyle kolay olunca, klasik öğrenme ve kodlama metodları herkesin ilk heyecanla yaptığı tarz oluyor ve bundan kurtulması kolay olmuyor. Bir çok projeyi kişi klasik programlama metodları ile yapmış oluyor.

Laravel'de ise bizler için daha önceden hazırlanan Symphony gibi bir çok kütüphane bir araya getiriliyor ve bizlere farklı bir programlama tarzı sunuluyor. Bu tarzın adı "MVC - Model View Controller" dır. MVC tarzında web sitesinin görünen kısmı view dosyalarında, veritabanı ile ilgili kodlar model dosyalarında, kullanıcı etkileşimi ve view-model arasındaki etkileşim ise Controller tarafından yapılmaktadır.

MVCyapısı oldukça kolay ve konforlu olmasına rağmen, MCVanlatan kişiler işin özünü tam anlamatamadıkları için bir çok kişi MVC'yi tam öğrenemeyip, eski bildiği klasik programlamaya dönmektedir.

Biz bu Laravel Framework kursunda size MVCyi tam olarak öğretmeyi ve bir daha eski metodlarla kodlama yapmanızı sağlamayı hedefliyoruz.

Bugüne kadar tüm eğitim hedeflerimizi başardığımız gibi bunuda birlikte başaracağız.

O zaman "Davud Hoca ile Laravel" kursunda buluşalım.


Taught by

Davud Hoca

Related Courses

Reviews

Start your review of Davud Hoca ile Laravel

Never Stop Learning!

Get personalized course recommendations, track subjects and courses with reminders, and more.

Sign up for free