Class Central is learner-supported. When you buy through links on our site, we may earn an affiliate commission.

Udemy

İngilizce-Kalıcı Kelime Öğrenme Kursu (5000+Kelime 50+ Saat)

via Udemy

Overview

''Sıfır ezber'' ile binlerce kelimeyi uygulamalı ve bilimsel yöntemlerle ''kalıcı'' olarak öğrenin ve kullanın!

What you'll learn:
 • 4500 + İngilizce kelimeyi ''ezber yapmadan'' , ''kalıcı'' olarak öğreneceksiniz!
 • ''Uygulamalı Eğitim'' sayesinde öğrendiğiniz kelimeleri rahatlıkla kullanabileceksiniz.
 • Sistemli ve bilimsel yöntemlere göre hazırlanmış, bol alıştırmalı bir eğitim alacaksınız.
 • İngilizce 'konuşma kalıplarına' ve 'deyimsel ifadelere' hakim olacaksınız.
 • Phrasal Verbs (deyimsel fiiller) dağarcığınız zirveye ulaşacak.
 • ''Reading'' (okuma) bölümleri ile hem İngilizce yazılar okuyacak hem de kelime öğreneceksiniz.
 • ''Diyalog'' bölümleri ile günlük konuşmalar ile yeni kalıplar ve kelimeler öğreneceksiniz.
 • Kurs bitiminde; istediğiniz her kitabı orjinal dilinde okuyabilecek;
 • İstediğiniz her film - diziyi orjinal dilinde izleyebileceksiniz!
 • Öğreneceğiniz konuşma kalıpları hem İngilizce konuşmanıza hem de konuşmaları anlamanıza büyük katkı yapacaktır.

Kasım 2020- GÜNCELLEME:

- to have, get, take gibi İngilizcenin en önemli fiilleri için hazırlanan özel dersler eklendi.

- Kursun pre-intermediate ve intermediate bölümlerine 30+ yeni ders eklendi.

Tamamen bilimsel yöntemler ve bir sistem dâhilinde hazırlanmış bu özel kurs ile binlerce İngilizce kelimeyi ‘’sıfır ezber’’ ile ‘’kalıcı’’ olarak öğrenin ve dilediğiniz zaman kullanın!

Peki Nasıl? Sahi İngilizce Kelime Nasıl Öğrenilir?

Öncelikle kelime nasıl öğrenilmez bununla başlayalım; dillere pelesenk olmuş bir ifade vardır ‘’kelime ezberlemek’’ diye ve kendisi İngilizce kelime bilgisini artırmanın en hızlı; aynı zamanda en etkisiz, en gereksiz ve en sıkıcı yöntemidir! Buradaki ‘hızlı’ kelimesi ilginizi çekebilir ancak birkaç gün veya hafta içerisinde neredeyse tamamını unutacağınız binlerce kelime ezberlemeniz, kimin ne işine yarar?

Yani; ‘’Kelime ezberlenmez, öğrenilir!’’

Onlarca seçenek varmış gibi dursa da kelime bilginizi artırmanın aslında 1 TANE bilimsel yolu vardır:

 • Kelimeyi duymak (telaffuz)

 • Kelimenin karşılığını öğrenmek ve farklı zaman aralıkları ile EN AZ 4 KEZ tekrar etmek.

 • Kelimeyi örnek cümleler içerisinde görmek

 • Ve öğrenilen kelimeyi cümle içerisinde kullanmak.

Kulağa ne kadar hoş gelse de kelime öğrenme noktasında henüz yolun başında olan birinin bunların tamamını tek başına yapması çok zordur, o yüzden de diğer kötü ancak kolay yollara yönelir.

Artık var!

Yukarıda anlatılan bilimsel yöntemle hazırlanmış bu kurs sizlere ihtiyacınız olacak bütün materyalleri (kelime, alıştırma, kullanma, duyma, açıklaması vb.) ve anlatımları sağlamaktadır. Sizin tek yapmanız gereken sistemi takip etmek ve öğrenmek!

KURSUN KAPSAMI:

İngilizce ‘’kelime öğrenmek’’ tek başına yeterli değildir! Bu yüzden de ihtiyacınız olan ne varsa kursta toplanmış ve kurs 6 ANA BÖLÜMDEN OLUŞMUŞTUR:

 • Kelime setleri: Kursun belkemiğini oluşturmaktadır. Küçük gruplar halinde (7-10 arası) kelimeler; İngilizce ve Türkçe açıklamalı anlatımları, telaffuzları, örnek cümleleri, (varsa) özel kullanımları. Video eğitimden sonra ise size verilecek çalışma kağıdı ile sistemli ve farklı alıştırmalar ve sonrasında kelimeleri kullanmanızı istediğimiz bir alandan oluşmaktadır. Bu setler sayesinde kelimeleri hızla ve kalıcı olarak öğrenebileceksiniz!


 • Reading İle Öğrenme Setleri: İngilizce kelime öğrenmenin en iyi yöntemlerinden biri nedir biliyor musunuz? Reading yani Okumak! Reading setleri ile bu sefer metin içerisinde geçen kelimeleri geçtiği gibi öğrenecek ve sizlere verilen çalışma kağıdı ile bu kelimelerin alıştırmalarını ve uygulamalarını yapacaksınız. Böylece okuduğunu anlama beceriniz de hızla gelişecek!


 • Diyalogla Öğrenme Setleri: İngilizceyi neden öğreniriz? İnsanlarla konuşmak yani diyalog kurmak için değil mi? Bu setlerle olası diyaloglarda geçen kelimeleri, ifadeleri, günlük konuşma kalıplarını öğrenecek ve her zamanki gibi çalışma kağıdı + alıştırma+ uygulama yöntemiyle pekiştireceksiniz. Yani
  ; bir yandan da konuşma becerilerinizi geliştiriyor olacağız!


 • İngilizce Günlük Konuşma Kalıpları ve Yerleşmiş İfadeler: Amerikan İngilizcesi başta olmak üzere genel anlamda İngilizcede çok fazla ‘’günlük konuşma kalıpları’’ bulunmaktadır. Yine yerleşmiş bazı kullanımlar çok sıktır. Bu setlerde de bu kalıpları öğrenecek; filmleri-dizileri-İngilizce konuşmaları çok daha rahat anlarken kendiniz de ana dili İngilizce olan biri gibi bu ifade ve kalıpları kullanabileceksiniz! (alıştırma+ uygulama kısımları her zamanki gibi bulunmaktadır.)


 • Phrasal Verbs (Deyimsel Fiiller): İngilizcenin en sevimsiz fiil çeşidi olan deyimsel fiilleri anlatım+ çeşitli öğrenme tüyoları+ alıştırmalar + uygulama bölümleri ile rahatlıkla öğrenecek ve kelime bilginize çok önemli bir zenginlik katacaksınız!


KURSUN YÖNTEMİ:

Kursumuz kolaydan zora (Beginner – Advanced) doğru, SİSTEMLİ olarak hazırlanmıştır. Temelinde kelimenin telaffuzu dahil öğrenilmesi, alıştırma süreci ve kelimenin öğrenci tarafından kullanılması yatmaktadır. Şöyle ki:

 1. Videolar ile küçük gruplar halinde kelimeler size tüm detayları ile anlatılır. (ilk öğrenme- tekrar 1)

 2. Size özenle hazırlanmış çalışma kağıdı verilir ve sizden bu sefer kendiniz tekrar yapmanız istenir.(tekrar 2)

 3. Önce boşluk doldurma alıştırması yapılır. (tekrar 3)

 4. Sonra İngilizce açıklamasından hangi kelime olduğunu bulmanız istenir (tekrar 4)

 5. En son ise kelimeler size karışık olarak verilir ve Türkçe karşılığı ile birlikte kelimeyi en az 1 cümle içerisinde kullanmanız istenir (tekrar 5 + uygulama)

Peki bu kadar mı tekrarlar? Kurs içerisinde size verilen her şey İngilizcedir! Öğrendiğiniz kelimeler bugün bir alıştırmada, yarın bir kelimelin açıklamasında, bir okuma parçasında, diyalogda vs. SÜREKLİ OLARAK karşınıza gelecek ve defalarca kez MARUZ kalacaksınız.

Bu süreç dahilinde ÖĞRENME + UYGULAMA süreci tamamlanır ve o kelimeleri artık kalıcı olarak öğrenirsiniz. Bu sadece bir teori değil, yüzlerce öğrenci üzerinde daha önce denenmiş ve çok başarılı olmuş bir sistemdir! Deneyin ve görün.


Değerli arkadaşlar,

Bu kursu oluşturmak ‘’hayatımda yaptığım en zor şey’’ idi. Büyük emeklerle ve özenle hazırlanan bu kursun hep istediğiniz kelime öğrenme sürecinize büyük etkisi ve katkıcı olacağı inancındayım. Benim gibi; sizler de emek verirseniz gerçekten başarmamanız için hiçbir neden yok!

Aklınıza takılan her konuda yanınızda olduğumu lütfen unutmayın, çalışmalarınızda ve İngilizce öğrenme sürecinde hepinize başarılar diliyorum.

Serdar Hoca.

Taught by

Serdar Hoca

Related Courses

Reviews

Start your review of İngilizce-Kalıcı Kelime Öğrenme Kursu (5000+Kelime 50+ Saat)

Never Stop Learning!

Get personalized course recommendations, track subjects and courses with reminders, and more.

Sign up for free