Class Central is learner-supported. When you buy through links on our site, we may earn an affiliate commission.

Udemy

Mastercam CAD CAM ve CNC Programlama Başlangıç

via Udemy

Overview

Mastercam ileri imalat teknikleri ile CNC programlama

What you'll learn:
  • Cad/Cam Yazılımları Hakkında Genel Bilgi
  • Mastercam arayüzü özellikleri
  • Mastercam Frezeleme
  • Mastercam Tornalama
  • Mastercam Telerezyon
  • Mastercam ile Çoklu Eksen Tezgahlarda İmalat
  • İleri İmalat Teknikleri
  • Mastercam Tasarım Özellikleri
  • Mastercam Kurulumu

Mastercam yazılımı dünyada en kolay arayüze sahip ve en kolay öğrenilen yazılım olma özelliğini korumaktadır. Küçük ve orta ölçekli pek çok firmada kullanılmakta olan bu yazılım bir Cad-Cam yazılımıdır. Cad=Computer aided design (Bilgisayar destekli yazılım) ve Cam Computer aided Manufacturing (Bilgisayar destekli imalat) anlamına gelmektedir. Mastercam yazılımı yardımı ile aynı arayüzü kullanarak tasarım ve imalat yapabilirsiniz. Ayrıca tasarım ve imalat parametrikdir vetasarımdaki herhangi bir parametreyi değiştirdiğinizde imalat parametrelerini yeniden girmenize gerek yoktur sadece tek tuş ile yenilenemeniz yeterli ve imalat yapıyorken aynı tasarım için Lathe (tornalama) Milling (frezeleme) Wire (telerezyon) uygulaması yapabilirsiniz.


Bu eğitim seti yardımı ile sıfırdan başlayarak ileri seviyede bir mastercam kullanıcısı olabilirsiniz. Eğitim setimiz özelliği sadece komutların ne işe yaradıklarından bahsetmemesidir ayrıca bütün komutların kullanıldığı çeşitli sanayi uygulamaları ile bütün konular pekiştirilmektedir. Eğitim setini hazırlayan uzmanımız TeknikOkul bünyesinde 2003 yılından bu yana sanayide çok farklı CNC makinalarında birebir çalışmış bir teknik öğretmendir. Sanayide kazanmış olduğu CNC ve Mastercam bilgi birikimin tamamını bu set ile sizlere görsel eğitim uzmanlığı ve güvencesiyle sunmaktadır.


Eğitim videolarını seyrettiğinizde CNC çalışma mantığını M, G kodlarını, 2D ve 3D tasarımı, 2½ eksen freze,3 eksen freze, 4 ve 5 eksen freze, tornalama, C eksen tornalama özelliklerinin tamamını sanayi uygulamaları ile öğrenebileceksiniz.

Taught by

Technical School Online Technology Training Center

Related Courses

Reviews

Start your review of Mastercam CAD CAM ve CNC Programlama Başlangıç

Never Stop Learning!

Get personalized course recommendations, track subjects and courses with reminders, and more.

Sign up for free