Class Central is learner-supported. When you buy through links on our site, we may earn an affiliate commission.

Udemy

Selim Işık ile Gitar Dersleri

via Udemy

Overview

Elektro ve Akustik Gitar Eğitimi

What you'll learn:
  • Selim Işık Gitar Metodu 1. ve 2. Kitap Bu derste Selim Işık'ın 25 yıllık gitar eğitimini aktardığı 2 metoda, notalara ve alt yapılarına ulaşabileceksiniz. 1. Metot 10 bölümden oluşmakta ve başlangıç seviyesinden alarak ileri seviyelere kadar ilerliyor. Her ders için örnek şarkılar ve egzersizlerle gitar öğrenmenizi daha keyifli bir hale getiriyor. 2. Metot Gitar eğitiminizi daha keyifli bir hale getirmek için sevdiğiniz şarkıları anlattığım bu metotta şarkıların ayrıntılı anlatımları,notaları ve alt yapılarına ulaşabilirsiniz.
  • Elektro ve Akustik gitar için 2 Metot.

-Doğaçlama gitar çalma, beste yapma ve müzik teorisi konusunda yetkinlik kazanacaksınız.


-Selim Işık Gitar Metodu 1. ve 2. kitapta anlatılan tüm konuları bu kursta bulacaksınız.

-Bu kursta, Selim Işık'ın 25 yıllık gitar eğitimini aktardığı 1. Ve 2. Gitar Metodu kitaplarında anlatılan tüm konuları bulacaksınız.

-1. Metod 10 bölümden oluşmaktadır; başlangıç seviyesinden ileri seviyelere kadar ilerleyebileceksiniz.

-Her ders için örnek şarkılar ve egzersizlerle gitar öğrenmeniz daha keyifli bir hale gelecek.

-2. Metod ile gitar eğitiminizi daha keyifli bir hale getirmek için sevilen şarkıların ayrıntılı anlatımları, notaları ve alt yapılarına ulaşabileceksiniz.


Selim Işık Gitar Metodu 1. ve 2. Kitap

Bu derste Selim Işık'ın 25 yıllık gitar eğitimini aktardığı 2 metoda, notalara ve alt yapılarına ulaşabileceksiniz.

1.Metot 10 bölümden oluşmakta ve öğrencileri başlangıç seviyesinden alarak ileri seviyelere kadar ilerletmeyi amaçlamaktadır. Her ders için örnek şarkılar ve egzersizlerle gitar öğrenmenizi daha keyifli bir hale getiriyor.

2.Metot Gitar eğitiminizi daha keyifli bir hale getirmek için sevilen şarkıların anlatıldığı bu metotta, parçaların ayrıntılı anlatımlarına, notalarına ve alt yapılarına ulaşabilirsiniz.

Kitapların içerikleri:

Bu Metodu diğerlerinden ayıran en büyük farklarından birisi; sizleri sadece çaldırmaya değil, üretmeye de kanalize etmesi olacaktır. Başlangıç seviyesinde dahi öğrenciyi ezberciliğe değil; kendi melodilerini yazmaya, kendi sololarını ve ritimlerini tasarlamaya yönlendirmeye çalışacağım. Bunlarla ilgili çokça doküman sağlayacak interaktif bir ortam yaratacağım. Kitabın içindeki şarkı çalışmaları konunun ilerleyişine göre hazırlanmıştır. Konuyu ya da teknikleri kavrayıp kavramadığınızı gösterecek ve ilerletecek çalışmalar olacaktır. Bilindik şarkıları kitapta bulamayacaksınız, bilindik şarkılarda öğrenci müzikal bilgisini kullanmak yerine ezbere çalmaya çalışacaktır. Bu sebeple, öğrendiklerini uygulamayacaktır. Konuyla ilgili örnek birkaç parçayı Guitar pro dosyalarının içinde bulup çalışabileceksiniz ama bu konuda en büyük kaynak internet olacaktır. Bu kitabın işlevi öğrenciye birkaç parça öğretmek değil; yeterli seviyelere çıkarıp, ne istersek çalacak hale getirmektir. Hatta, düzenleme ve doğaçlama yapmayı sağlayacak seviyelere kadar çıkarmaktır. Kitabın kendi içinde de seviye farkları olacak, bölümler halinde ilerlenecektir. Haftalık, aylık hedeflerimiz olacak; bölüm bittiğinde o bölümle ilgili bolca soru sorulacak ve kendinizi test edebilme imkânı sağlanacaktır.

Ek kaynaklar:

Videolar: Kitaplarla birlikte videolar olacağını belirtmiştik, her çalıştığımız bölümü videosuyla takip edebileceksini. Takıldığınız yerde durup tekrar izleyebilecek, bütün teknikleri yakından ve farklı kamera açılarından görebileceksiniz.

Nota programları ve notalar: Aynı zamanda Guitar pro programını kullanarak egzersizleri yavaşlatıp hızlandırabilecek, kendi partisyonlarınızı yazmayı öğrenebileceksiniz.

Alt yapılar: Çalışma parçaları ve doğaçlama çalışmaları için her şarkının alt yapısına (backing track) da sahip olacak ve üzerine kendi doğaçlamanızı çalabileceksiniz.


Selim Işık Türk Rock gitaristi ve Elektro gitar öğretmeni. Vox Amfi, ESP Gitar, Daddario gitar teli, Nux efx ve KNC Picks Türkiye sanatçısı.

Birçok rock grubunun solo gitaristliğini yapmanın yanı sıra 2008-2010 yılları arasında yeni projesi olan gitar dersi videolarını çekmeye başladı. Amacı, Türkçe kaynaklı gitar dersi videoları hazırlayıp, yurdun her köşesinde gitar çalmayı öğrenmek isteyip de imkanı olmayan kişilere destek olmaktı. 100 adet gitar dersi videosu hazırlayıp yayımlayarak, yüzbinlerce gitaristle bilgilerini paylaştı. 2014 yılında 1. gitar dersi metodunu, 2017 yılında 2.gitar dersi metodunu hazırladı ve Bemol müzik etiketiyle yayımladı. 2015 yılında beste ve coverlardan oluşan “Desperado” ve “Eski Yeni Adam” albümlerini internet üzerinden yayımladı. 2016 ve 2017 yılllarında “Tutunamayan” ve “Yazgı” adlı 10 şarkılık beste albümleri Arpej Müzik etiketiyle dijital platformlarda yerini aldı . Albümlerle birlikte, her şarkının notalarını ve backingtrack'lerini paylaşıp, yeni gitar öğrencilerine kaynak sağlayarak, Türkiye'de bir ilke imza attı.

Selim Işık halen yeni gitaristler yetiştirmekte ve çeşitli organizasyonlar düzenleyerek onları sahneye hazırlamaktadır.


Selim Işık Türk Rock gitaristi ve Elektro gitar öğretmeni. Vox Amfi, ESP Gitar, Daddario gitar teli, Nux efx ve KNC Picks Türkiye sanatçısı.

Bir çok rock grubunun solo gitaristliğini yapmanın yanı sıra

2008-2010 yılları arasında yeni projesi olan gitar dersi videolarını çekmeye başladı. Amacı Türkçe kaynaklı gitar dersi videoları hazırlayıp yurdun her köşesinde gitar çalmayı öğrenmek isteyipte imkanı olmayan kişilere destek olmaktı. 100 adet gitar dersi videosu hazırlayıp yayınlayarak yüzbinlerce gitaristle bilgilerini paylaştı. 2014 1. gitar dersi metodunu, 2017 yılında 2.gitar dersi metodunu hazırladı ve Bemol müzik etiketiyle yayınladı.2015 yılında beste ve coverlardan oluşan 'Desperado' ve 'Eski Yeni Adam' albümlerini internet üzerinden yayınladı.2016 ve 2017 yılllarında 'Tutunamayan've 'Yazgı'adlı 10 şarkılık beste albümleri Arpej Müzik etiketiyle dijital platformlarda yerini aldı . Albümlerle birlikte her şarkının notalarını ve backingtrack'lerini paylaşarak yeni gitar öğrencilerine kaynak sağlayarak Türkiye'de bir ilke imza attı.

Selim Işık halen yeni gitaristler yetiştirmekte ve çeşitli organizasyonlar düzenleyerek onları sahneye hazırlamaktadır

Taught by

Selim Işık

Related Courses

Reviews

Start your review of Selim Işık ile Gitar Dersleri

Never Stop Learning!

Get personalized course recommendations, track subjects and courses with reminders, and more.

Sign up for free