Class Central is learner-supported. When you buy through links on our site, we may earn an affiliate commission.

Udemy

Yatırım ve Teknik Analiz Yöntemleri

via Udemy

Overview

Başlangıç Seviyesinden İleri Seviyeye Yatırım ve Teknik Analiz Uzmanı Olun!

What you'll learn:
  • Bir yatırım enstrümanı grafiğini yorumlayabileceksiniz
  • Hangi enstrüman ne zaman alınıp ne zaman satılmalı daha sağlıklı kararlar verebileceksiniz
  • Piyasa artışlarında maksimum kar, piyasa düşüşlerinde sıfır zarar ya da minimum zarar ile pozisyon alabileceksiniz
  • Bir başkasının fikri ile değil de kendi kararlarınız ile işlemler yapabileceksiniz


Günümüzde insanlar paralarını daha iyi değerlendirmek amacıyla türlü sektörlerde yatırımlar yapıyor. İstiyor ki param çoğalsın, yükselen enflasyona yenik düşmesin. Fakat yatırım yaparken genellikle bilinçsiz bir şekilde yapılıyor. Sosyal medyada gördükleri ile ya da bakkalda-kasapta duydukları ile yatırım yapanlar oluyor.Bu yatırımların bir çoğu da ne yazık ki zarar ile karşılaşıyor. Çünkü hiç bir analize, hiç bir bilime bağlı olmadan yatırım enstrümanı satın alınıyor. Bu teknik analiz eğitimi ile uzman yatırımcı nasıl olunur bunu öğreneceksiniz. Ne zaman alım yapılmalı ne zaman satılmalı ne zaman beklenilmeli gibi tüm kritik kararları kendiniz verebileceksiniz. Hiç kimseye muhtaç olmadan kendi kararlarınız ile yatırım yapacaksınız.

Yatırımcılar, al-sat gibi kararlar vermeden önce çeşitli analiz yöntemleri uygularlar. Bu analiz yöntemlerinden birisi de teknik analizdir. Yatırım ile ilgilenmeye başlayan bir yatırımcı, teknik analiz kavramını mutlaka duymuştur. Ancak teknik analiz nedir ve teknik analiz nasıl yapılır gibi sorular aklına gelecektir. Bu eğitim ile bitcoin teknik analiz, borsa teknik analiz, dolar teknik analiz, gram altın teknik analiz, gümüş teknik analiz yöntemlerini öğrenecek ve bu teknik analiz sanatını sizler de uygulayabilir hale geleceksiniz.

Bu eğitim seti size yatırım tavsiyesi vermemektedir. Yani bitcoin alın, ASELSAN satın, altına hücum gibi fikirler sunmayacaktır. Bu eğitim setinin amacı; yatırım psikolojilerini anlamak ve bir yatırım enstrümanının geçmiş verilerine bakarak günümüzdeki yatırımcı davranışları ile gelecekteki fiyatı tahmin edebilmektir. Bu sette, diğer eğitim setlerinde ki gibi 5-10 indikatör , 3-5 formayon bulunmamaktadır. 70'e yakın indikatör ve 20'ye yakın formasyon ile uzman analist olabilirsiniz. Böylece hazırladığım bu teknik analiz eğitimi ile borsada teknik analiz nasıl yapılır sorunun cevabını teorik + uygulamalı dersler ile öğrenebilirsiniz. Gün içi, kısa vade, orta vade ve uzun vadeli yatırımlarda teknik analiz grafik okuma yöntemlerini öğrenerek zaman dilimi ayarı yapabileceksiniz.

Bu teknik analiz eğitimi ile aşağıdaki yöntemleri öğrenebilirsiniz:

  1. Mum grafikleri

  2. Destek-direnç, trend ve kanal yapıları

  3. Teknik analiz indikatörler

  4. Teknik analiz formasyonlar

  5. Teknik analiz fibonacci yöntemleri

  6. ve dahası

Teknik analiz, global bir bilimdir. Bilim diyorum çünkü arka planda yüksek matematik, istatistiksel metotlar ve yatırımcı psikolojisinin barındırır. Bizler bu eğitim setinde işn matematiğine ve istatistiğine fazla girmeden direk yorumlanmasını sizlere sunduk. Çünkü teknik analiz araçlarını bizim için otomatik hesaplayan ücretli/ücretsiz platformlar var. Bu platformlar sayesinde çizimleri yapacağız. Bize sadece yorumlamak kalacaktır. Teknik analiz, BIST100 gibi Türk Borsalarında, global borsalarda, altın-dolar-euro gibi yatırımlarda, kripto paralarda, forexte kısaca tüm yatırım enstrümanlarında kullanılmaktadır. Bu eğitim seti sizi global bir yatırımcı yapacağı için tüm alanlardan örnekler ile öğretilen konular desteklenmiştir. Ülkemizdeki kripto paralar ve blockChain teknolojindeki yanlış bilgiler ve değerlendirmeler nedeniyle bu setin küçük bir bölümü bu alana ayrılmıştır.

Bu eğitim setini mobil cihazlarınıza (telefon, tablet vb.) indirebilir ve sonrasındainternet gerektirmeden izleyebilirsiniz. Ayrıca eğitimde sunum üzerinden anlatılan teorik kısımları teknik analiz kitabı olarak kullanabileceğiniz dökümanı teknik analiz pdf dosyası olarak kaynak bölümünden indirebilirsiniz.

Eğitim boyunca teknik analiz siteleri arasında yer alan TradingView üzerinden uygulamalar yapılmıştır. TradingView teknik analiz sitesinden ücretsiz hesap açabilirsiniz.

Burada anlatılanlaryatırım tavsiyesi değil,yatırımlarınızı değerlendirirken kullanacağınız araçlar ve yöntemlerdir


Taught by

Mustafa Küçükakarsu

Reviews

4.3 rating at Udemy based on 4472 ratings

Start your review of Yatırım ve Teknik Analiz Yöntemleri

Never Stop Learning.

Get personalized course recommendations, track subjects and courses with reminders, and more.