Class Central is learner-supported. When you buy through links on our site, we may earn an affiliate commission.

Udemy

3ds Max: Modelleme ve Animasyon Sanatını A'dan Z'ye Öğrenin

via Udemy

Overview

3ds Max'i uygulamalar üzerinden adım adım öğrenerek, hem yazılım hem de tüm araçların kullanımında uzmanlaşacaksınız.

What you'll learn:
  • Dosyalar ve nesneler ile uzmanca çalışmayı
  • Objeleri ve kameraları animasyonlandırmayı
  • Doğal ışıklandırma oluşturabilmeyi
  • Rahatlıkla 2D ve 3D modellemeyi
  • Modelleme tekniklerini ve komutlarını uygulamayı
  • Object ve Space komutlarını kullanabilmek
  • Hayalinizdeki animasyonları tasarlayabilmek
  • Special F-X uygulayabilmeyi
  • Kaplama (Render) almayı

Hiçbir yazılım bilmeden temelden ileri seviye 3dsMax öğrenmek istiyorsanız, bu eğitim seti tam size göre!Set içeriğigüncellenen AUTODESK müfredatına göre tamamen sıfırdançekilmiştir. Site içeriğindeki serbest modelleme, görselleştirme ve animasyon setlerinin temelidir.

3D Studio Max

3D Studio Max dünyada en çok kullanılan üç boyutlu grafik ve animasyon programıdır. Üç boyutlu programlar ile filmlerde ve reklamlarda gördüğünüz birçok görsel efekt yapılabilir. Bu alandaki diğer programlardan en çok kullanılanlar Maya , LightWave, SoftImageXSI 'dir. Bu programların birçok ortak yönü ve birini diğerine üstün kılan ince noktaları vardır. Fakat amaçları aynıdır "hayallerinizi gerçek dünyaya taşımak.."

Neden Max?

3D Studio Max şu anda dünyada en çok kullanıcısı bulunan programdır. Diğer programlara göre kullanım kolaylığı ve öğrenmede bulunabilecek kaynak bilgiler açısından oldukça doyurucudur.

3D dünyasına ilk girdiğinizde karşınıza çıkacak sorulardan biri de "Hangi programı kullanmalıyım?" sorusu olacaktır. Kullanmak istediğiniz programı seçecek olan sizsiniz. Çeşitli zamanlarda bu programlarda birbirine üstün olacak yenilikler yapmaktadır, fakat bir sonraki sürümleri çıktığında bu özellikler diğer programlara da eklenmektedir. Programların özelliklerini öğrenmeye başladığınızda çok fazla ortak yönleri olduğunu siz de göreceksiniz. Birbirlerine olan üstünlüklerini anlamanız için ise ileri seviye bir kullanıcı olmanız gerekmektedir. O seviyeye geldiğinizde ise komutları öğrendikten sonra diğer programları da kolayca kullanabilirsiniz.

Bilgisayarınızın RAMkapasitesi 3ds Max kullanımında çok önemli bir yer tutar. Daha sonraki önemli parça işlemcidir eğer işlemciniz hızlı ise render hızı artacaktır. Bunun yanında iyi bir ekran kartı render hızını daha da arttıracak ve max ekranlarındaki görüntünün de daha kaliteli olmasını sağlayacaktır.

3dsMax programında tel çerçeve görünümündeki tasarımın ışıklar, kaplamalar, yansımalar ve diğer hesapları yapılarak son görünümün elde edilmesine Render denir.

Taught by

Haluk Tatar

Reviews

4.3 rating at Udemy based on 1111 ratings

Start your review of 3ds Max: Modelleme ve Animasyon Sanatını A'dan Z'ye Öğrenin

Never Stop Learning.

Get personalized course recommendations, track subjects and courses with reminders, and more.