Class Central is learner-supported. When you buy through links on our site, we may earn an affiliate commission.

Udemy

Python Programlama Dili: Sıfırdan Uzmanlığa Giriş

via Udemy

Overview

Python Temelleri ve Uygulamalar + Ücretsiz Python Kurslarına Erişim Sağla

What you'll learn:
 • Kodlamaya nereden ve nasıl başlanır?
 • Python dilinin gerçek hayattaki uygulamaları nasıl yapılır?
 • Python'da uzmanlaşmak için izlenmesi gereken yol nedir?
 • Online Kod Yazma Platformları
 • Anaconda Kullanımı
 • Data Tipleri
 • Şartlı İfadeler ve Döngüler
 • Listeler
 • Sözlükler
 • Class Yapıları
 • Ofis işlerinizi kolaylaştıracak kodlar yazmayı öğreneceksiniz!

Merhaba!

Bu kurs tamamen ücretsiz!

Python Programlama Dili: Sıfırdan Uzmanlığa Giriş kursu size Python'da en yaygın yapıları kullanarak basit programlar yazmanızın temellerini öğretmek için tasarlanmıştır. Bu kurs giriş kursudur ve 2 saat olarak sınırlanmıştır. Udemy'de kursların ücretsiz olabilmesi için 2 saati aşmaması gerekmektedir. Bu nedenle bu içeriği tamamlamanız halinde Python Programlama Dili: Veri Bilimi için NumPy adlı eğitime ücretsiz bir şekilde kaydolarak öğrenmeye devam edebilirsiniz.

Önceden programlama bilmenize gerek yoktur. Bu kursun sonunda, Python kullanarak basit programlar yazabilir; programlamanın yapı taşlarının nasıl birbirine uyduğunu anlayabilir; ve karmaşık bir programlama problemini çözmek için tüm bu bilgileri birleştirebilirsiniz. Bir bilgisayar programı yazmanın temellerine doğrudan girerek başlayacağız. Yol boyunca, etkileşimli alıştırmalar ve gerçek dünyadan örnekler aracılığıyla programlama kavramlarıyla ilgili uygulamalı deneyim edineceksiniz. Bilgisayarların çok sayıda görevi nasıl yerine getirebileceğini hızla görmeye başlayacaksınız. Bu görevleri yerine getirmeleri için onlara ne yapacaklarını söyleyen bir kod yazmanız yeterli.

Python'ı bilgisayarınıza nasıl yükleyeceğinizi öğreneceksiniz. Ayrıca ihtiyacınız olabilecek kütüphaneler hakkında bilgi edinecek ve bu kütüphaneleri nasıl yükleyebileceğinizi öğreneceksiniz. Seri halinde yüklenecek olan kurslar ile pek çok kütüphanenin yapıtaşlarını uygulamalı bir şekilde, her ders kod yazarak öğreneceksiniz. Findall komutu ile bir veri setinde geçen harcamaları ya da mail adreslerini nasıl filtreleyebileceğinizi görecek, yazıları sesli bir okuyucuya dönüştürecek, internetinizin bağlantı hızını test eden algoritmayı oluşturabileceksiniz.

Bu eğitim boyunca Python 3.9 versiyonu kullanılacak olup kodlamalar Jupyter üzerinde yapılacaktır. Oluşturulan her bir çalışma dosyası ve ipynb uzantılı kod defterleri kaynaklar bölümünde yer alacak ve indirilmeye açık kalacaktır.

Python'da temel yapılar ve fonksiyonlar Python Programalama Dili: Sıfırdan Uzmanlığa Giriş adlı eğitimde,

Numpy kütüphanesi detaylı bir şekilde Python Programalama Dili: Veri Bilimi için NumPy adlı eğitimde,

Pandas kütüphanesi detaylı bir şekilde Python Programalama Dili: Veri Bilimi için Pandas adlı eğitimde, işlenmiş olup gerek duyulması halinde bahsi geçen eğitimlere de ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Matplotlib kütüphanesi detaylı bir şekilde Python ile Veri Görselleştirme adlı eğitimde, işlenmiş olup gerek duyulması halinde bahsi geçen eğitimlere de ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Taught by

Mustafa Rahimi and TECHNO AKADEMİ

Related Courses

Reviews

Start your review of Python Programlama Dili: Sıfırdan Uzmanlığa Giriş

Never Stop Learning!

Get personalized course recommendations, track subjects and courses with reminders, and more.

Sign up for free