Class Central is learner-supported. When you buy through links on our site, we may earn an affiliate commission.

Udemy

Python Artık Çocuk Oyuncağı

via Udemy

Overview

Her yaştan yazılım heveslisine hitap eden Python kursuma hoşgeldiniz

What you'll learn:
  • Kendi uygulamalarını yazabilecek, programlama konusunda harika bir deneyim yaşayacaklardır.
  • Zihinlerindeki pek çok proje için altyapı sahibi olacak ve çözüm yolları geliştirebileceklerdir.

Bugün ortaokulların 5. ve 6. sınıflarında bilişim teknolojileri ve yazılım dersi okutulmakta. Peki, neden böyle bir ders okutulmakta? Hepimiz hemen hemen her gün bilgisayarları günlük işlerimiz için veya oyun oynamak için kullanıyoruz hiç bilgisayarların nasıl çalıştığını ya da oynadığınız oyunların ve kullandığınız programların nasıl çalıştığını merak etmediniz mi? Her gün internet sitelerini kullanıyoruz peki internet siteleri nasıl oluşuyor ya da siz bir tane yapamaz mısınız? Merak etmediniz mi? İnsanlar her gün onlarca şeyi merak ediyor ve araştırıyorlar. Bugün teknolojimizin bu kadar ileride olmasının nedeni merak etmemiz. Kafamızı kaldırıyoruz gökyüzüne bakıyoruz yıldızları görüyoruz acaba dünyadan başka bir gezegende hayat var mı? Bu merakın sonucu olarak şu anda Mars’a uzay aracı gönderildi. Merak etmekten korkmayın bu bizim yaratılış doğamızda var.

Bilgisayara bir işi yaptırırken yani programlarken düşünmeyi öğreniriz. Analiz yapabilme ve problem çözebilme yeteneğimiz artar. Bir sorunla karşılaştığımızda daha iyi düşünebiliriz ve o sorun için bulduğumuz çözümlerin sayısı artar. Olaylara daha ayrıntılı bakabiliriz. Bilgisayarda program yazarken algoritmalar geliştiririz. Algoritma problemin adım adım çözülme sürecidir. Bu da bize olayları detaylı düşünebilme ve çözebilme yeteneği kazandırır. Bu kazanımları kazanabilmeniz çok önemlidir. İşte bu nedenden ötürü okullarımızda bilişim teknolojileri ve yazılım dersleri okutulmakta.

21. yüzyıl öğrencilerinin edinmesi gereken kazanımlar vardır. -Problem çözebilme -Analiz yapabilme -Eleştirel düşünce -Girişimcilik vb. Bu kazanımların içinde bilgisayarları programlamayı öğrenmekte yer almakta

Bilgisayar programlarının nasıl yapıldığını öğrenmek size bir şey kaybettirmez, aksine çok şey kazandırır.

Taught by

Gökhan SU

Related Courses

Reviews

Start your review of Python Artık Çocuk Oyuncağı

Never Stop Learning!

Get personalized course recommendations, track subjects and courses with reminders, and more.

Sign up for free