Class Central is learner-supported. When you buy through links on our site, we may earn an affiliate commission.

Udemy

Kompletny kurs programowanie w JavaScript AKTUALIZACJA 2024

via Udemy

Overview

Od podstaw do programowania zorientowanego obiektowo + asynchroniczność + mnóstwo projektów

What you'll learn:
  • Znajomość JavaScript w stopniu średniozaawansowanym
  • Umiejętność programowania proceduralnego w JavaScript
  • Umiętntość programowania zorientowanego obiektowo (object-oriented programming)
  • Czerpanie przyjemności i satysfakcji z programowania :)
  • Mocny fundament do rozpoczęcia nauki bibliotek/frameworków JavaScript (np. React, Angular, Vue) czy programowania po stronie serwera (Node)

W trakcie tego kursu nauczysz się programować w JavaScript, co ułatwi Ci pracę ze stroną internetową, ale też późniejsze wejście w świat React czy Node. Oczywiście, będziemy programować w oparciu o najnowsze standardy (także z 2024 roku), poznasz JavaScript w wersji ES6 i nowszych.

Kurs rozpoczyna część teoretyczna, przy czym będzie to podstawowa wiedza, która jest niezbędna, by poznać język JavaScript i sprawnie się nim posługiwać. Omawiam tu kluczowe pojęcia związane z programowaniem i JavaScript, jak typy danych, zmienne, instrukcje warunkowe, funkcje, tablice, obiekty, zakresy, operatory, hoisting, pętle oraz DOM. Zakładam, że dla części uczestników kursu, choćby tych, którzy uczyli się ze mną na moim kanale na YT, nie będą to nowe zagadnienia. Jeśli znasz fundamenty JS, to będzie to dla Ciebie powtórka i usystematyzowanie wiedzy. Jeśli jednak uczysz się od podstaw, będziesz musiał skupić się mocno na omawianych treściach. Staram się zawrzeć tu takie must know, bez zagłębiania się, ale na pewno będzie to solidna podstawa do dalszej nauki.

Po części teoretycznej napiszemy kilkanaście projektów, które pozwolą Ci wytrenować umiejętność programowania i utrwalić znajomość JavaScript. Wśród tych projektów znajdziesz zegar (także czasomierz oraz odliczanie czasu do końca), baner (sterowany klikiem i klawiszami), proste gry (nożyczki-papier-kamień oraz jednoręki bandyta) oraz listę zadań (dodawanie, przeszukiwanie). Oczywiście wiele z tych projektów będzie zadaniami dla Ciebie do samodzielnego wykonania, przy czym po zrobieniu zadania możesz zobaczyć moje rozwiązanie.

Trzecia część kursu dotyczy programowania zorientowanego obiektowo (object-oriented programming). Jest to podejście inne od podstawowego (proceduralnego) programowania, które poznasz w pierwszych dwóch częściach tego kursu. Przekażę Ci teorię OOP, ale także wykonamy praktyczny projekt.

Kurs jest trzecim etapem projektu "Od podstaw do pierwszej pracy jako front-end developer". Jest to bardzo ważny krok w tym projekcie, ponieważ rzeczy, których się w nim nauczysz - umiejętność programowania, znajomość JavaScript i programowania obiektowego - będą podstawą nauki w kolejnym etapie, czyli w kursie React. Dla osób, które chcą wejść bardziej w świat programowania niż front-endu, tworzyć aplikacje, będzie on dobrym punktem startowym (przy czym zaznaczam, że podstawowa wiedza o HTML i CSS jest potrzebna, by z niego korzystać).

Zastosowanie JavaScript we front-endzie do tworzenia layoutów i efektów na stronie omawiałem w 2. etapie - kursie "Front-end zaawansowany w 15 dni". W tym kursie mam nadzieję nauczyć Cię nie tylko języka JavaScript, ale też sprawić, byś polubił(a) programowanie. Wiedza i umiejętności nabyte po kursie przydadzą Ci się nawet, jeśli wiążesz swoją przyszłość z front-endem i nie zamierzasz zajmować się programowaniem back-endowym.

Taught by

Samuraj Programowania

Reviews

4.8 rating at Udemy based on 5014 ratings

Start your review of Kompletny kurs programowanie w JavaScript AKTUALIZACJA 2024

Never Stop Learning.

Get personalized course recommendations, track subjects and courses with reminders, and more.

Someone learning on their laptop while sitting on the floor.